Muutoksia Juro-Archeryn toimintaan

Juro-Archery on toiminut nyt tänä syksynä aika tarkalleen 7 vuotta. Maailma on muuttunut melkoisesti tänä aikana. On koettu pandemiaa, sotaa Euroopassa ja USA:n presidentin sekoiluita. Eipä ollut mikään kristallipallossa 2019 näistä.

Tilanteet ovat eläneet ja tämä vaatii aika ajoin kriittistä tarkastelua, mikä toimii ja mikä ei. Olen päättänyt laittaa Juro-Archeryn nettikaupan nykyisessä muodossaan määrittelemättömälle tauolle ja keskittyä toiminnassa jatkossa nuolten valmistamiseen. Verkkokauppa on auki 15.9.2026 asti ja siihen mennessä tehdyt tilaukset toimitetaan normaalisti.

Syitä on lukuisia. Oma virkatyöni on nykyisin varsin vaativaa ja tunnin työmatka lähes päivittäin verottaa aikaa. Huomaan kaipaavani lisää vapaa-aikaa palautumiseen. Bearpawlla on ollut myös valitettavan paljon toimitusvaikeuksia tänä vuonna. Odottelen esimerkiksi edelleen tiettyjä kärkiä, jotka olen tilannut toukokuussa. Toisaalta positiivisena terveisenä toimittajan suuntaan on laajentunut valikoima, mutta se haastaa verkkokaupan päivittämisessä. Kehitys on myös ajanut rinnalle siinä mielessä, että nykyisin kuluttaja pystyy tilaamaan kympin toimituskuluilla ja joustavilla maksutavoilla tavaraa suoraan Saksasta, niin välikädelle ei ole vastaavaa tarvetta. Verkkokauppa vaatisi myös kehittämistä maksutapojen osalta ollakseen nykyistä kuluttajaa houkutteleva, mikä taas on pois katteesta.

Kiitän verkkokauppa-asiakkaita näistä vuosista – ja eihän Juro-Archery ole mihinkään katoamassa. Jos haluat tilata kauttamme Bearpaw-tuotteita, niin se onnistuu edelleen. Laita meiliä tai viestiä, niin teen tarjouksen ja annan arvion toimitusajasta.

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *